Lapas karte EnglishLatvianRussian

Starptautiskās IPG suņu sacensības

Starptautiskās IPG suņu sacensības
Starptautiskās IPG suņu sacensības

29/06/2019 09:00 - 16:00

29.jūnijā no pulksten 9:00 līdz 16:00 un 30.jūnijā no pulksten 9:00 līdz 14:00 Zemgales Olimpiskajā centrā notiks suņu apmācības centra «Inter Sport Canis» un Latvijas Kinoloģiskās federācijas organizētas starptautiskas darba suņu sacensības «IGP».
 
«Sacensībās, kurās piedalīsies rīzenšnauceri, dobermaņi, baseroni, malinua un vācu aitu suņi, tiks vērtēta suņu prasme dzīt pēdas, paklausība un aizsardzības darbs,» stāsta organizatoru pārstāve Evija Mankopa. Tāpat Jelgavā tiks izvēlēti Latvijas komandas dalībnieki, kas septembrī valsti pārstāvēs «IGP» pasaules čempionātā Austrijā.

«IGP» sacensības tiek iedalītas trīs sarežģītības līmeņos, un Jelgavā būs iespēja novērtēt iesācēju un pasaules čempionu līmeni. «Pēdu dzīšana notiks ārpus pilsētas, bet paklausības un aizsardzības pārbaudījumiem ikviens varēs sekot līdzi Zemgales Olimpiskā centra stadionā. Paklausības daļā tiks vērtēta noteiktu vingrinājumu izpilde – galvenie kritēriji ir pareiza uzdevumu izpilde, suņa un pavadoņa ātrums un precizitāte, suņa vēlme strādāt kopā ar pavadoni. Savukārt aizsardzības daļā tiks vērtētas suņa spējas atvairīt uzbrukumu,» sacensību gaitu ieskicē E.Mankopa. Suņi startēs pa sešiem flaitā jeb grupā, pildot uzdevumus pārī – kamēr viens suns pildīs paklausības uzdevumus, otram tiks dota komanda «guli» – arī šis ir viens no vingrinājumiem. Pēc neliela pārtraukuma šī paša flaita suņi piedalīsies aizsardzības daļā.

Sacensībās būs dalībnieki no Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas un Latvijas, bet suņus tiesās slovēņu tiesnesis Mirans Mars. Aizsardzības daļā tiesneša palīgi būs Janniks Grube no Dānijas un Gustafs Ebers no Zviedrijas.

«Jelgavā šādas sacensības notiks pirmoreiz, pulcējot dalībniekus, kuri piedalījušies dažādos «IGP» pasaules čempionātos,» norāda E.Mankopa, kuras suņi vairākkārt parādījuši ievērojamus rezultātus pasaules čempionātos. «Lai startētu šāda līmeņa sacensībās, jāiegulda milzīgs darbs, taču tas ir interesants. Mēs varēsim redzēt, ko iespējams sasniegt ar lielu pacietību, neatlaidību un gribasspēku.»

Jāpiebilst, ka darba suņu sacensības Zemgales Olimpiskajā centrā bez maksas aicināts apmeklēt ikviens.

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

Foto: no Evijas Mankopas arhīva