Lapas karte EnglishLatvianRussian

Par mums

Par mums

ZOC apvieno vārdus:
Zemgale, kas ir viens no Latvijas reģioniem: noteikta teritorija ar tās iedzīvotājiem.
Olimpiskais – tā ir olimpiskā kustība, augstu sasniegumu sports, vispasaules olimpiskās spēles, olimpiskā simbolika un viss tas, zināšanu un emociju kopums, ko šis vārds izraisa katrā no mums
Centrs ir telpa, kas tuvina un vieno..

Zemgales Olimpiskais centrs ir 61 520 kvadrātmetru platībā izbūvēts mūsdienīgs, daudzfunkcionāls sporta komplekss, kura viens no pamatmērķiem ir popularizēt olimpisko kustību, veicināt sporta un kultūras dzīvi Jelgavā un Zemgales reģionā.

Centrā tiek radīti apstākļi, kas ir būtiski nepieciešami profesionāliem sportistiem un sportistu komandām gan ikdienā – trenējoties, gan arī sacensībās. Tās ir katram no ZOC sporta veidiem piemērotas telpas, inventārs un atbilstošs serviss.

Domājot par iedzīvotājiem Zemgales Olimpiskajā centrā tiek organizēti dažādi gan ar sporta tematiku saistīti pasākumi, gan kultūras un mākslas pasākumi.

Iecere būvēt ZOC

Latvijā, katrā no reģioniem jau ir savi olimpiskie centri. Visbeidzot tāds ir arī Zemgales reģionā. Tas tapa veiksmīgas Latvijas Olimpiskās komitejas un Jelgavas pašvaldības sadarbības rezultātā.

ZOC būvniecības projekts tika uzsākts 2007.gadā, un 2008.gada 27.maijā svinīgi tika iebūvēts pamatakmens. Kopumā ZOC izmaksāja 16,5 miljonus latu. Būvniecību veica SIA „Latvijas Energoceltnieks” (būvkompānija LEC) un 109 apakšuzņēmumi.

Zemgales Olimpiskā centra būvniecībā liels uzsvars tika likts uz kvalitāti, atbilstību starptautiskajiem standartiem, funkcionalitāti un ilgtspēju.

Zemgales Olimpiskais centrs tika svinīgi atklāts 2010.gada 2. septembrī, klātesot Valsts Prezidentam Valdim Zatleram, Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentam Aldonim Vrubļevskim, Jelgavas pilsētas priekšsēdētājam Andrim Rāviņam un citām valsts un pašvaldības amatpersonām.

ZOC devīze: UZMANĪBU! GATAVĪBU! AIZIET!

ZOC iekšējās kārtības noteikumi >>