Lapas karte EnglishLatvianRussian

Olimpiskā diena 2014

Olimpiskā diena 2014
Olimpiskā diena 2014

26/09/2014 All Day

“Olimpiskā diena 2014” Latvijā šogad notiks 26.septembrī un pasākuma moto ir “Iepazīsties – mini handbols”. Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK)  ir saņēmusi pieteikumus no 168 norises vietām, arī no Jelgavas, kuras kopā plāno pulcēt vairāk nekā 95 500 dalībnieku.

Pagājušā gada rudenī “Olimpiskā diena 2013” vienkopus pulcēja un rīta vingrošanā piedalījās vairāk nekā 80 tūkstoši skolēnu 81 norises vietā visā Latvijā. Ņemot vērā, ka norises vietu skaits ir pieaudzis, pieaudzis arī šī gada “Olimpiskās dienas 2014” dalībnieku skaits un jau tagad ir sasniegts jauns pieteikto dalībnieku skaita rekords.

LOK ģenerālsekretārs, Olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers ir gandarīts, ka “Olimpiskās dienas” ideja attīstās jaunās norises vietās. “Šogad pasākums nedaudz atšķirsies no iepriekšējiem gadiem, jo interesi iesaistīties organizēšanā ir izrādījusi Latvijas Handbola federācija, tāpēc šajā gadā “Olimpiskās dienas” vadlīniju pamatā būs handbols. Turpmāk katru gadu dalībniekus iepazīstināsim ar kādu no Olimpiskajiem sporta veidiem. Šogad iepazīsim ļoti interesantu spēli – mini handbolu, kas noteikti radīs papildus interesi par Olimpisko sporta veidu – handbolu”.

LOK un Latvijas Handbola federācija sadarbosies “Olimpiskās dienas 2014” pasākumu organizēšanā, kurā būs tradicionālā kopīgā vingrošana vienlaicīgi visās pasākuma norises vietās Latvijā, trīs radošie konkursi un sacensības, kā arī īpaša programma, kas iepazīstinās ar handbola spēles pamatiem.

Vienlaicīgi visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2014” norises vietās pasākums sāksies ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu. Tradicionāli par galveno Olimpiskā dienas norises vietu Jelgavā izvēlēts Zemgales Olimpiskais centrs.

Rīta vingrošanas dalībniekiem ir iespēja laicīgi sagatavoties un apgūt vingrojumu kompleksu – pieejams “Olimpiskās dienas 2014” mācību video materiāls, kuru ir nepieciešams izmantot, lai varētu apgūt rīta vingrošanas kompleksu. Video materiāls ir pieejams: http://www.youtube.com/user/OlimpiadeLV

Izglītības iestāžu audzēkņi piedalīsies stafetēs un citās sporta sacensībās, zīmējumu un domrakstu konkursos, kā arī visi kopā izveidos un fotogrāfijās iemūžinās iespaidus par tēmu “Ko es zinu par handbolu?”. Papildus vienojošajiem pasākumiem, organizētāji “Olimpiskās dienas 2014” norises vietās izstrādās individuālo pasākuma programmu, lai plašāk popularizētu Olimpiskos sporta veidus un Olimpiskās idejas.

Jelgavas Sporta servisa centrs (SSC) aicina pilsētas vispārizglītojošās mācību iestādes un pirmsskolas izglītības iestādes piedalīties sporta aktivitātēs un organizētāju izsludinātos konkursos:

Zīmējumu konkurss „Ko es zinu par handbolu!” pirmsskolas un sākumskolas (līdz 6.klasei ieskaitot) audzēkņiem – līdz š.g. 22.septembrim mācību iestāde organizē zīmējumu konkursu, bet līdz 24.septembrim iesniedz 3 labākos darbus SSC birojā Uzvaras ielā 8, Jelgavā (konkursa darbi tiek zīmēti uz A4 vai A3 formāta lapas);

Eseju konkurss „Ko es zinu par handbolu.” (no 7.klases ieskaitot) – līdz š.g. 22.septembrim mācību iestāde organizē eseju konkursu, bet līdz 24.septembrim iesniedz 3 labākos darbus SSC birojā Uzvaras ielā 8, Jelgavā (apjoms līdz 750 vārdiem; datorrakstā);

Fotokonkurss „Iepazīsties – mini hanbols!” – līdz š.g. 1.oktobrim uz e-pastu [email protected] iesūtīt konkursa tēmai atbilstošus JPG formāta fotoattēlus (attēla izmērs vismaz 1600px*1200px).

Visi iesniegtie darbi tiks izvērtēti un, iespēju robežās, izstādīti pasākuma norises dienā. Labākie trīs darbi katrā kategorijā tiks apbalvoti ar pārsteiguma balvām. SSC iesniegs katras kategorijas 1 labāko darbu LOK tālākai izvērtēšanai un Latvijas radošo konkursu uzvarētāju noteikšanai.

 

Uzziņai

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), atzīmējot savu dzimšanas dienu, aicina visu valstu nacionālās Olimpiskās komitejas organizēt “Olimpisko dienu”, popularizējot Olimpisko kustību, kuras pamatā ir nezūdošas Olimpiskās vērtības – draudzība, cieņa un izcilība. “Olimpiskās dienas 2014” pasākumu atbalsta LOK ģenerālsponsori – SIA „Latvijas Mobilais Telefons” un AS „Latvijas Valsts meži”; LOK sponsori – AS „Swedbank” un AS „Latvijas Gāze”; LOK sadarbības partneris AS “LDz Cargo”.

 

Zināšanai:

Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai cilvēkos vairotu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.

LOK “Olimpisko dienu” rīko Olimpiskās kustības popularizēšanas nolūkā, apliecinot savu atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un godīgas spēles principiem sportā.

Ar katru gadu minētie sporta svētki kļūst populārāki. Sākotnēji LOK tos organizēja kā “Olimpisko skrējēju dienu” Rīgā. 2003.gadā skrējieni tika organizēti arī Olimpiskajos sporta centros ārpus Rīgas, bet 2008.gadā tie pārauga plašākā pasākumā – “Olimpiskajā dienā”, kurā paralēli sporta aktivitātēm ir iespēja tuvāk iepazīties ar Olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt Olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus.

“Olimpiskās dienas” norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu (118.gadadiena). LOK aicinājumam pievienojās 1992.gadā.

 

Informācija: LOK