Lapas karte EnglishLatvianRussian

“Sporto visa klase” tautas bumbas turnīrs

“Sporto visa klase” tautas bumbas turnīrs
“Sporto visa klase” tautas bumbas turnīrs

15/04/2016 11:00 - 13:00

Piektdien, 15.aprīlī pulksten 11:00 Zemgales Olimpiskajā centrā norisināsies Latvijas Olimpiskās komitejas iniciētā projekta “Sporto visa klase” tautas bumbas turnīrs. Šajā turnīrā piedalīsies septiņu skolu trešklasnieku komandas no Jelgavas, Bauskas, Iecavas un Ķekavas.

Projekta “Sporto visa klase” mērķi un uzdevumi ir uzlabot skolēnu vispārējo fizisko sagatavotību un stāju, nodrošināt nepieciešamās fiziskās slodzes apjomu skolniekiem un noteikt nepieciešamo finanšu resursu apjomu projekta īstenošanai vienai klasei mācību gada laikā. Iegūt objektīvus datus par iesaistīto skolnieku fizisko attīstību un veselību nolūkā izdarīt secinājumus par projekta lietderību, kā arī noskaidrot iesaistīto pašvaldību, sporta pedagogu, bērnu un viņu vecāku viedokli par projektu un tā norises veidu un formu.

Nodarbības projekta ietvaros notiks saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu. Projekts “Sporto visa klase” paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā, papildus tām dienām, kad notiek 2 noteiktās obigātās sporta stundas. Viena papildus nodarbību būs peldēšanā, otra būs sporta spēles un aktivitātes svaigā gaisā, savukārt trešā nodarbība būs vispārējā fiziskā sagatavotība un vingrošana.

Projektam “Sporto visa klase” šī jau ir otrā sezona, kurā iesaistītas 3.klases no visas Latvijas, kas kopumā pulcē vairāk kā 1000 bērnu. Projekta klases ir sadalītas sešos reģionos pa 7-8 klasēm. Katrā reģionā, projekta gaitā, tiek rīkotas draudzības sacensības un tiek vērtētas arī skolēnu sekmes. Labākajai klasei no katra reģiona būs iespēja piedalīties fināla sacensībās.

Projektu organizē Latvijas Olimpiskā komiteja.

Papildus informācija Latvijas Olimpiskās komitejas mājas lapā: www.olimpiade.lv un sportovisaklase.olimpiade.lv