Lapas karte EnglishLatvianRussian

“Sporto visa klase” otrās sezonas atklāšana

“Sporto visa klase” otrās sezonas atklāšana
“Sporto visa klase” otrās sezonas atklāšana

17/11/2015 14:00 - 17:00

Otrdien, 17.novembrī pulksten 14:00 Zemgales Olipiskajā centrā otrās sezonas atklāšana projektā “Sporto visa klase”.

 

Projekta “Sporto visa klase” mērķi un uzdevumi ir uzlabot skolēnu vispārējo fizisko sagatavotību un stāju, nodrošināt nepieciešamās fiziskās slodzes apjomu skolniekiem un noteikt nepieciešamo finanšu resursu apjomu projekta īstenošanai vienai klasei mācību gada laikā. Iegūt objektīvus datus par iesaistīto skolnieku fizisko attīstību un veselību nolūkā izdarīt secinājumus par projekta lietderību, kā arī noskaidrot iesaistīto pašvaldību, sporta pedagogu, bērnu un viņu vecāku viedokli par projektu un tā norises veidu un formu.

Nodarbības projekta ietvaros notiks saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu. Projekts “Sporto visa klase” paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā, papildus tām dienām, kad notiek 2 noteiktās obigātās sporta stundas. Viena papildus nodarbību būs peldēšanā, otra būs sporta spēles un aktivitātes svaigā gaisā, savukārt trešā nodarbība būs vispārējā fiziskā sagatavotība un vingrošana.

Projekta pirmais posms tika aizvadīts jau iepriekšējā mācību gadā un tajā piedalījās 164 3.klašu skolēni no Daugavpils, Jelgavas, Liepājas, Rīgas, Valmieras un Ventspils. Šīs klases turpinās dalību projektā kā 4.klases.

Savukārt projekta “Sporto visa klase” otrajā sezonā iesaistīsies jaunas 43 3.klases no visas Latvijas, kas kopumā pulcēs vairāk kā 1000 bērnu. Projekta klases ir sadalītas sešos reģionos pa 7-8 klasēm. Katrā reģionā, projekta gaitā, tiks rīkotas draudzības sacensības un tiks vērtētas arī skolēnu sekmes. Labākai klasei no katra reģiona būs iespēja piedalīties fināla sacensībās, kas maija mēnesī notiks Rīgā.

Projektu organizē Latvijas Olimpiskā komiteja.

Papildus informācija Latvijas Olimpiskās komitejas mājas lapā: www.olimpiade.lv un sportovisaklase.olimpiade.lv