Lapas karte EnglishLatvianRussian

Pasaules reitinga badmintona turnīrs Yonex Latvia International

Pasaules reitinga badmintona turnīrs Yonex Latvia International
Pasaules reitinga badmintona turnīrs Yonex Latvia International

30/05/2019 09:00 - 21:00

No 30.maija līdz 2.jūnijam Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) notiks pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International”.

Uz Latvijas starptautisko turnīru ir pieteikušies 262 spēlētāji no 40 valstīm, tai skaitā arī tādām tālām valstīm kā Čīle, Peru, Dominikāna, Trinidada & Tobago, ASV, Austrālija, Malaizija, Indija un Bahreina. Vislielāko delegāciju uz Latvijas turnīru ir pieteikusi Polija – 32 spēlētāji, no Latvijas būs 29 spēlētāji, Igaunijas – 20, Zviedrijas – 19, Norvēģijas – 18.

“Yonex Latvia International” spēlētāju un spēļu saraksts

40 valstis bija pārstāvētas arī pirms gada notikušajā turnīrā, kurš, turklāt, ar 335 pieteiktajiem dalībniekiem bija lielākais Eiropas turnīrs 2018.gadā! “Mēs bija gatavi tam, ka pieteikto spēlētāju skaits šogad vairs nebūs tiks ļoti liels, jo tas, kas notika pirms gada, bija tuvu fantastikai.

Pērn gandrīz 100 spēlētāji palika Rezerves listē, tāpēc daudzi baidījās pieteikties atkārtoti. Jāņem vērā arī tas, ka tagad ir sācies Olimpiskās kvalifikācijas periods, tāpēc federācijas koncentrējas uz saviem spēcīgākajiem spēlētājiem, nevis cenšas iespēlēt jaunos spēlētājus, kā tas bija pirms gada. Taču arī 262 ir ļoti daudz, un tas ir vairāk nekā 180 spēlētāji 2016.gadā, un 220 spēlētāji 2017.gadā,” stāsta Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs un turnīra Yonex Latvia International direktors Kristians Rozenvalds.

Šogad izmantota iespēja pieteikt ne tikai spēcīgākos Latvijas spēlētājus, bet arī daudzus Latvijas juniorus, kuriem šis būs pirmais Pasaules reitinga badmintona turnīrs. Tā ir iespēja Latvijas junioriem izcīnīt savus pirmos un ļoti svarīgos Pasaules reitinga punktus, kuri būs derīgi nākamos 12 mēnešus, jo tas dos iespēju kvalificēties uz Pasaules reitinga badmintona turnīriem cituviet.

“Yonex Latvia International nav tikai badmintona turnīrs. Mēs to cenšamies rīkot kā badmintona festivālu. Pērn mēs sarīkojām pirmo starptautisko badmintona triku konkursu, kā arī servēšanas sacensības, kurās ikviens dalībnieks un skatītājs varēja iegūt vērtīgas balvas ar vienu precīzu trāpījumu. Tāpat turnīrā laikā notika semināri turnīra rīkotājiem un treneriem. To visu turpināsim arī šogad, bet kā šī gada papildinājums būs Eiropas badmintona konfederācijas rīkots seminārs badmintona paaugstinājuma tiesnešiem,” informē Kristians Rozenvalds.

Šogad viens no 6 badmintona kortiem tiks nosaukts nevis kāda sponsora vārdā, bet Notre-Dame vārdā, solidarizējoties ar Francijas un visas Eiropas skumjām par Parīzes Dievmātes katedrāles ugunsgrēku. Lai vizualizētu šo kortu, Latvijas badmintona federācija rīko zīmējumu konkursu, aicinot tajā piedalīties gan Latvijas mākslas skolas, gan arī ikvienu citu radošu cilvēku Latvijā. “Šāda sociālā reklāma, manuprāt, ir labs sākums, kaut kas nebijis Latvijas, Eiropas un Pasaules badmintonā. Tā ir iespēja arī badmintona un jebkura cita sporta veida turnīram kā publiskam notikumam kļūt sociāli nozīmīgākam.

Mēs noteikti arī citus gadus plānosim šādi pievērst uzmanību kaut kam sociāli aktuālam, ne tikai reklamējot savus sponsorus. Domāju, ka šādas sociālās iniciatīvas tiks drīzumā realizētas arī citu valstu badmintona turnīros,” mudina Kristians Rozenvalds.

Pasaules reitinga badmintona turnīrs vasaras sākumā jau kļuvis par tradīciju Jelgavā. Tas notiek nedēļu pēc Jelgavas pilsētas svētkiem un nedēļu pirms tradicionālā Smilšu skulptūru festivāla. Par pasākuma nozīmīgumu Jelgavā liecina arī tas, ka badmintona turnīra laikā Jelgavā un tās apkārtnē nav neviena brīva viesnīcas numura.

Pasaules reitinga badmintona turnīru Yonex Latvia International atbalsta ne tikai sporta inventāra ražotājs “Yonex”, bet arī Latvijas Sporta federāciju padome un Jelgavas pilsētas pašvaldība.

 

Informācija: Latvijas Badmintona federācija


Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.