Lapas karte EnglishLatvianRussian

Papīra lidmašīnu čempionāts Red Bull Paper Wings

Papīra lidmašīnu čempionāts Red Bull Paper Wings
Papīra lidmašīnu čempionāts Red Bull Paper Wings

14/04/2022 18:00 - 20:00

Ceturtdien, 14.aprīlī pulksten 18:00 Zemgales Olimpiskajā centrā norisināsies pašdarināto papīra lidmašīnu čempionāts Red Bull Paper Wings.

Tālākā lidojuma un ilgākā lidojuma kategorijās varēs sacensties Latvijas atlases posmos, no kuriem labākie savā starpā cīnīsies par ceļazīmi uz pasaules finālu Austrijā.

Pieteikšanās čempionāta atlasēm būs atvērta tiešsaistē līdz pasākuma dienai, kā arī atlasēs uz vietas.

Red Bull Paper Wings ideja ir vienkārša un ģeniāla: nekādas degvielas, nekādu dzinēju. Dalībniekiem ir tikai jāliek parastai A4 lapai lidot pēc iespējas tālāk, pēc iespējas ilgāk vai arī lidojuma laikā jāveic aerobātisks izpildījums.

Vietējā mēroga uzvarētājiem būs iespēja tikt uz Red Bull Paper Wings pasaules finālu Austrijā, kurā tiks noskaidroti 2022. gada pasaules čempioni.

Kategorijas
Pasākums tiek iedalīts trīs kategorijās: Kvalifikācijā tiek vērtēta lidojuma distance un lidojuma ilgums. Katrā atlases posmā pieci piloti no katras kategorijas kvalificēsies Latvijas finālam. Pēc tam katras kategorijas uzvarētāji no Latvijas fināla dodas uz pasaules finālu Zalcburgā, Austrijā.

Latvijas fināls norisināsies 2022.gada 22.aprīlī Hanzas peronā, Rīgā.

Pasaules fināla norises vieta
Red Bull Paper Wings pasaules fināls notiks ikoniskajā Hangar-7, Zalcburgā, Austrijā. Šis arhitektūras piemineklis ir iecerēts kā norises vieta, kur aviācija apvienosies ar mākslu un kultūru. Šajā lokācijā tiek rīkotas augsta līmeņa izstādes un pasākumi.

Red Bull Paper Wings aicina studentus no visas pasaules uz globālu papīra lidmašīnu čempionātu. Ideja ir vienkārša un vienlaikus ģeniāla: dalībniekiem ir tikai jāliek parastai A4 lapai lidot pēc iespējas tālāk vai arī pēc iespējas ilgāk. Abu kategoriju uzvarētāji tiks aicināti uz Pasaules finālu Austrijā, ikoniskajā Hangar-7, kur noskaidrosim čempiona titula ieguvēju.

Plašāka informācija atrodama www.redbullpaperwings.com.