Lapas karte EnglishLatvianRussian

Olimpiskā diena 2015

Olimpiskā diena 2015
Olimpiskā diena 2015

25/09/2015 All Day

Popularizējot Olimpisko kustību, kuras pamatā ir nezūdošas Olimpiskās vērtības – draudzība, cieņa un izcilība – starptautiskā Olimpiskā komiteja aicina katru valsti organizēt “Olimpisko dienu”. Šogad Latvijas “Olimpiskā diena 2015” notiks piektdien, 25.septembrī un tās devīze ir “Nebrīnies. Piedalies!”. Diena būs veltīta basketbola popularizēšanai.

Vienlaicīgi visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2015” norises vietās pasākums sāksies ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Arī Jelgavas iedzīvotāji ir aicināti 25.septmebra rītā pulksten 9:30 pievienoties kopīgā rīta vingrošanā,  vingrojot savās mājās vai darbavietās.

Pilsētas izglītības iestāžu komandas tiks aicinātas uz kopīgām sportiskām aktivitātēm (rīta vingrošana, stafetes ar basketbola elementiem) Zemgales olimpiskajā centrā sākot no pulksten 9:00. Izglītības iestāžu audzēkņi iepazīsies ar basketbolu un tā spēles noteikumiem, kā arī piedalīsies stafetēs un citās sporta sacensībās.

Bērni un jaunieši aicināti piedalīties konkursos –  “Basketbols ir mana spēle!”:

Zīmējumu konkurss – pirmskolas un sākumskolas vecuma grupai (līdz 6.kl.); zīmējumi A4 vai A3 formātā

Eseju konkurss – 7.- 12.klasei – eseja apjomā līdz 750 vārdiem

Foto konkurss –  JPG formāta attēls (izmērs vismaz 1600px*1200px)

Zīmējumu un eseju darbi iesniedzami Jelgavas Sporta servisa centrā (Uzvaras iela 8, 2.stāvs) līdz š.g. 22.septembrim, foto konkursa attēli jānosūtua līdz š.g. 1.oktobrim.

 

SSC veidota komisija katra konkursa vienu labāko darbu iesniegs LOK tālākai izvērtēšanai un Latvijas radošo konkursu uzvarētāju noteikšanai. Jelgavas radošo konkursu trīs labāko darbu autori tiks apbalvoti ar piemiņas un pateicības balvām. Foto konkursa darbi jāsūta uz e-pasta adresi: [email protected]

“Olimpiskās dienas 2015” pasākumi būs bez maksas, visiem dalībniekiem tiks pasniegti SOK 2015.gada sertifikāti, bet labākajām komandām – speciālbalvas. Viena labākā komanda katrā pašvaldībā saņems LOK kausu.

“Olimpiskās dienas 2015” pasākumu atbalsta LOK ģenerālsponsori – SIA „Latvijas Mobilais Telefons” un AS „Latvijas Valsts meži”; LOK sponsori – AS „Swedbank” un AS „Latvijas Gāze”; LOK partneri SIA “Moller Auto Krasta” un SIA “JCDecaux Latvija”, kā arī informatīvie atbalstītāji žurnāls “Sports”, televīzijas kanāls “LNT” un radiostacija “Star FM”.

 

Zināšanai:

Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai cilvēkos vairotu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.

LOK “Olimpisko dienu” rīko Olimpiskās kustības popularizēšanas nolūkā, apliecinot savu atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un godīgas spēles principiem sportā.

Ar katru gadu minētie sporta svētki kļūst populārāki. Sākotnēji LOK tos organizēja kā “Olimpisko skrējēju dienu” Rīgā. 2003.gadā skrējieni tika organizēti arī Olimpiskajos sporta centros ārpus Rīgas, bet 2008.gadā tie pārauga plašākā pasākumā – “Olimpiskajā dienā”, kurā paralēli sporta aktivitātēm ir iespēja tuvāk iepazīties ar Olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt Olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus.

“Olimpiskās dienas” norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. LOK aicinājumam pievienojās 1992.gadā.

 

Informācija: LOK