Lapas karte EnglishLatvianRussian

Jelgavas kaķis 2014

Jelgavas kaķis 2014
Jelgavas kaķis 2014

20/07/2014 10:00 - 15:00

Starptautiskajā kaķu izstādē „Jelgavas kaķis 2014” būs apskatāmi arī citi mājdzīvnieki

Nedēļas nogalē, 19. un 20. jūlijā Zemgales Olimpiskajā centrā Jelgavā, Kronvalda ielā 24, notiks ikgadējā starptautiskā kaķu izstāde „Jelgavas kaķis 2014”. Tajā vienuviet būs apskatāmi ap 20 šķirņu kaķi. Līdzās kaķiem izstādes īpašie viesi būs gan cilvēku mājokļos bieži sastopami mājdzīvnieki, gan eksotiski dzīvnieciņi, par kuru audzēšanu mājas apstākļos ir zināms maz.

Šogad izstādē īpaši tiks izcelti kaķi ar sudrabainas krāsas spalvu. Kaķu mīļotāju kluba „Rebuss” prezidents Juris Antonovs norāda, ka „sudrabaina spalva raksturīga vien dažu šķirņu pārstāvjiem un tā ir reti sastopama. Bieži cilvēki pat nenojauš, ka arī populārajiem britu kaķiem piemīt šī spalvas krāsa”. Izstādes „Jelgavas kaķis 2014” laikā tiks demonstrēti izcili šīs šķirnes eksemplāri. Sudrabaino kaķu saimnieki iepazīstinās ar tā raksturu, paradumiem un pastāstīs kā rūpēties par īpašo apspalvojumu.

Izstādē līdzās ap 20 šķirņu kaķiem, kas tiks atvesti no Krievijas, Somijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Lietuvas un citām Eiropas valstīm, būs apskatāmi arī citi mājdzīvnieki. Šogad pirmo reizi izstādē piedalīsies jenots, albīns burunduks, juņnaņas lidvāvere, bazilisks, trijās valodās runājošs kakadu papagailis un eksotiski kukaiņi. Tāpat būs apskatāmi arī jau iemīļoti izstādes viesi: seski, truši, peles, baloži, kanārijputniņi un čūskas.

Izstādes ietvaros klubs „Seskumīlis” ar devīzi „Kažoku maina, bet sportošanas gars – nemainīgs!” rīkos sesku olimpiādi, kurā seski demonstrēs savas ložņāšanas, skriešanas, lēkšanas prasmes. Sesku saimnieki būs gatavai atbildēt uz interesentu jautājumiem.

Kā katru gadu, izstādes apmeklētāju balsojums noteiks titula „Jelgavas kaķis 2014” ieguvēju – kaķi, kurš saņems Jelgavas Domes īpašo kausu. Apbalvošana notiks svētdien 14:00.

Izstādes darba laiks 19. jūlijā no 10:00 līdz 17:00, 20. jūlijā no 10:00 līdz 15:00. Ieejas maksa EUR 3, skolēniem, studentiem un pensionāriem EUR 1,50. Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas.