LV / RU

Ziemas sezona

Slidotava Pasta Salā ziemas sezona

Sakarā ar slidotavas jumta būvniecību - slidotava ir slēgta!

 

Pērnā gada nogalē Pasta salā sākta publiskās slidotavas jumta pamatu izbūve. Projektā paredzēts, ka jumta konstrukcijas nosegs slidotavu, blakus esošo slidotavas dzesēšanas iekārtu, kā arī nodrošinās vietu segtām pārvietojamām skatītāju tribīnēm ar apbūves platību 1163,7 kvadrātmetri, kopumā ap slidotavu nodrošinot 100 skatītāju vietu.

Šobrīd jau ir veikti sagatavošanas darbi un ir uzsākta rakšana, lai varētu veikt 86 urbpāļu izbūvi, bet uz tiem 23 monolīta betona stabveida kolonnas, uz kurām vēlāk tiks montētas līmētās koka konstrukcijas. Kopumā pamatu izbūve varētu aizņemt aptuveni četras nedēļas. 

Jumta konstrukcijās iecerēts stiprināt arī skaņas un gaismas aparatūru. Paredzēts, ka jumtam un sānu plaknēm būs caurspīdīgs tenta aizsargsegums, lai slidotavu pasargātu no vēja un nokrišņiem. Ar ledus nodrošināšanas sistēmu, kas ir slidotavā, tā varēs darboties arī tad, kad āra temperatūra būs plus pieci grādi pēc Celsija.

Būvdarbu teritorija ap publisko slidotavu ir iežogota, kā arī, rūpējoties par iedzīvotāju drošību, slēgts arī bērnu rotaļu laukums blakus slidotavai jeb būvdarbu zonai.

Pagājušajā ziemas sezonā slidotava darbojās tikai no 25. novembra līdz 24. janvārim un tā apmeklēta 4530 reizes. Projekta “Atklātās publiskās slidotavas segtā jumta izbūve Pasta salā” plānotās izmaksas ir nepilni 450 tūkstoši eiro, no tiem valsts budžeta mērķdotācija – 350 tūkstoši eiro, bet pārējais ir Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums.