Svētdiena, 2017. gada 30. jūlijs

JELGAVAS KAĶIS 2017

29. un 30.jūlijā Zemgales Olimpiskajā centrā jau septīto gadu notiks specializētā kaķu izstāde “Jelgavas kaķis 2017”. Izstādē būs apskatāmi vairāk kā 160 šķirnes kaķu no Baltijas valstīm, Somijas, Polijas un Krievijas.  Dalībnieku vidū apskatāmi būs gan populārie omulīgie Britu īsspalvainie kaķi, gan par maigajiem milžiem dēvētie Meinkūni, gan arī retāku šķirņu pārstāvji – Ēģiptes Mau, Kartēzijas kaķi, kā arī vēl daudz citas šķirnes.


Izstādes “Jelgavas kaķis 2017” programma:

Sestdiena, 29.jūlijs:
Atvērta apmeklētājiem no 10:00 līdz 17:00
12:00 Meinkūnu šķirnes prezentācija
15:00 Šķirņu prezentācija

Svētdiena, 30.jūlijs:
Atvērta apmeklētājiem no 10:00 līdz 15:00
11:00 Meinkūnu šķirnes prezentācija
13:00 Šķirņu prezentācija
14:00 Skatītāju konkursa „Jelgavas kaķis 2017” laureātu apbalvošana


Viens no izstādes īpašajiem viesiem – tituliem bagātais Devonas rekss šķirnes runcis LV*Mitava Sebastian, kurš ir dzimis un audzis Jelgavā. Nepilnu 10 mēnešu vecumā viņš jau ir kļuvis par neskaitāmu starptautisku izstāžu uzvarētāju, kā arī ieguvis prestižo titulu „Baltic Winner 2017”.

Apmeklētājiem būs iespēja ne tikai iepazīties ar kaķiem, bet arī uzzināt par kaķu šķirnēm prezentācijās, kuras notiks izstādes laikā. Šķirņu prezentācijas vadīs pirmā un pašlaik vienīgā starptautiskās kaķu mīļotāju federācijas FIFe tiesnese Latvijā - Linda Riekstiņa. Katru diena viena prezentācija tiks veltīta tieši Meinkūniem, kuri sava izmēra un izskata dēļ vienmēr ir uzmanības centrā.

Pirmoreiz izstādē būs apskatāmas arī vairākas šinšillas no lielākās Latvijas šinšillu audzētavas “OlgaShins chinchillas” (Jūrmala), kas specializējas krāsainu šinšillu audzēšanā.

Šinšillu nokrāsas ir dažādas: melna, pelēka, balta, brūna, violeta, safīra, kapučīno un šokolādes pasteļa nokrāsās. Krāsas var dalīties 3 toņos, - gaišu, tumšu un vidēju krāsu toņos.  Audzētavā aug dažādas šinšillu šķirnes  -  Ebony, Velveti, Angoras, Rex, kā arī ekskluzīvas VIP Angoras šinšillas dažādās nokrāsās, kurām nosaukums ir Karaliskā Persiešu Angoras šinšilla (Royal Persian Angora). Šinšillām ir ļoti maigs raksturs, bet ar savu “odziņu”. Nav alerģisku reakciju uzturot šinšillu mājas apstākļos. Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par šinšillām visu interesējošo informāciju.

Izstādes noslēgumā tiks noteikti izstādes labākie kaķi, kuri sacentīsies par prestižo izstādes uzvarētāja titulu „Best In Show”, kā arī izstādes galveno balvu - „Jelgavas kaķis 2017”. Apmeklētājiem būs iespēja nobalsot par vislabāko izstādes kaķi, kurš saņems Jelgavas Domes īpašo kausu. “Jelgavas kaķa 2017”  nominēšana notiks svētdien, 30.jūlijā pulksten 14:00.

Izstādē būs apskatāmi arī citi dzīvnieki: baloži, melnās vistas, dažādi grauzēji, kukaiņi un amfībijas, kanārijputniņi un plaša eksotisko papagaiļu kolekcija, kurus varēs ne tikai apskatīt, bet kļūt arī par kāda papagaiļa īpašnieku. Izstādē piedalīsies jau iemīļotie dažāda izmēra un krāsas truši.

Izstāde notiks 29. un 30. jūlijā Zemgales Olimpiskajā centrā Jelgavā, Kronvalda ielā 24. Izstāde būs atvērta apmeklētājiem 29.jūlijā no pulksten 10:00 līdz 17:00, 30. jūnijā no pulksten 10:00 līdz 15:00. Biļešu cena pieaugušajiem EUR 3, skolēniem studentiem un pensionāriem EUR 1.50,  pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas.

Kaķu mīļotāju klubu asociācija "CFCA" ir starptautiskās organizācijas FIFe (Federation International Feline) biedrs un vienīgais oficiālais pārstāvis Latvijā. Asociācijas sastāvā ietilpst divi kaķu mīļotāju klubi – “Selēna” un “Rebuss”. Šajos klubos ir vairāk nekā 150 individuālo biedru un pārstāvētas vairāk nekā 20 dažādas kaķu šķirnes.


Izstādes rīkotāji:
Jelgavas pilsētas Dome
Zemgales Olimpiskais centrs
Kaķu mīļotāju klubu asociācija “CFCA”
Biedrība “Boreas Baltic Association of Travel And Discovery”



Informāciju sagatavoja: JK-2017 koordinatore Mārīte Baranovska
bizmari88@gmail.com, t.26150707